Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak kupić lub wynająć biuro czy apartament

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-13 13:42:28
egipt, nieruchomości, prawo

W Egipcie każda operacja handlowa, której przedmiotem jest nieruchomość, przeprowadzona bez zgody premiera, przed upływem pięciu lat od nabycia nieruchomości uznana będzie za nieważną.

 

 

Nabywanie ziemi przez obcokrajowców regulują trzy ustawy. Ustawa nr 15 z 1963 r. zakazuje obcokrajowcom (zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym) zakupu ziemi rolnej. Ustawa nr 143 z 1981 r. z późniejszymi zmianami zezwala na posiadanie ziemi pustynnej przez spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do 10 tys. feddanów (ok. 80 ha), a przez spółki akcyjne do 50 tys. feddanów (1 feddan to 0,42 ha), jeśli udział obcego podmiotu w spółce nie przekracza 49 proc.

W przypadku likwidacji spółki, ziemia musi pozostać we władaniu strony egipskiej. Wyjątkiem są firmy powstałe na mocy regulacji prawnych dotyczących ułatwień inwestycyjnych – żeby kupić ziemię, nie muszą posiadać udziału egipskiego.

Według ustawy nr 230 z 1996 r. obcokrajowiec będący osobą fizyczną lub prawną o kapitale należącym w ponad 50 proc. do podmiotu spoza Egiptu, może posiadać dwie prywatne rezydencje w Egipcie, jednak nie może kupić ziemi rolnej. Każda z dwóch rezydencji nie może przekraczać 400 m kw.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert