Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWygodniej z lokalnym przedstawicielem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-13 13:32:51
egipt, spółki, prawo, podatki

Sposobem wejścia firmy zagranicznej na rynek egipski może być współpraca z lokalnym partnerem.

Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje wiedzę o skomplikowanych lokalnych procedurach, spełnia prawny wymóg udziału agenta (przedstawiciela) umożliwiającego uczestnictwo firmy zagranicznej w przetargach, jest w stanie zapewnić usługi posprzedażowe.

 

 

Ustawa 121/1982 wprowadziła wymóg, aby importer towaru przeznaczonego na sprzedaż na rynku egipskim był zarejestrowany w Rejestrze Importerów oraz posiadał egipskie obywatelstwo. Ustawa wprowadziła również dodatkowe warunki, np. konieczność posiadania doświadczenia w handlu.

Z kolei ustawa o ułatwieniach inwestycyjnych z 1997 r. określiła minimalny kapitał początkowy wymagany do założenia firmy – w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi on 200 funtów.

Ustawa ta zezwala na posiadanie przez firmę zagraniczną prawa własności do 100 proc. inwestycji (z wyjątkiem obrony i budownictwa) oraz gwarantuje transfer zysku i repatriację zainwestowanego kapitału.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert