Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja podmiotu i wymagane dokumenty

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-13 13:33:56
egipt, spółki, prawo, podatki

Według „Doing Business 2015” założenie firmy w Egipcie zajmuje osiem dni.

Agenci - pośrednicy lub przedsiębiorstwa działające w Egipcie na podstawie Prawa Rejestru Handlowego muszą zarejestrować działalność w rejestrze handlowym właściwym terytorialnie dla siedziby spółki.

Rejestracja musi być odnawiana co pięć lat. Po zarejestrowaniu osoby lub firmy w Egipcie jej nazwa handlowa, miejsce rejestracji, numer rejestracyjny ma widnieć na siedzibie firmy, a także musi być używana w całej korespondencji.

 

 

Według „Doing Business 2015” założenie firmy w Egipcie wymaga spełnienia siedmiu procedur, m.in.: uzyskania certyfikatu upoważnionego banku (trwa to dzień, kosztuje od 300 do 500 funtów egipskich), rejestracji pracowników w National Organization of Social Insurance – odpowiedniku zakładu ubezpieczeń społecznych (zajmuje dwa dni i jest nieodpłatne) czy rejestracji w urzędzie podatkowym (nieodpłatne, zajmuje dzień).

Firmy są zobowiązane do rejestracji w urzędzie podatkowym, by odprowadzać podatek od sprzedaży przy wartości dochodów 54 tys. funtów dla firm przemysłowych i 150 tys. funtów dla firm handlowych.

Według przedsiębiorców rejestracja firmy zagranicznej trwa o wiele dłużej (nawet do sześć miesięcy) i wymaga wiele pracy. Według „Doing Business 2015”, założenie firmy w sektorze budowlanym wymaga zrealizowania 21 procedur i zajmuje 179 dni.