Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOcena gospodarki Egiptu przez Bank Światowy w Doing Business 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Przygoda | 2016-05-18 15:20:17
gospodarka egiptu, doing business 2016,

W raporcie Doing Business 2016 opublikowanym przez Bank Światowy 27 października 2015 r. Egipt zajął 131 pozycję spośród 189 państw ocenianych w rankingu. Raport Doing Business opracowywany jest corocznie pod auspicjami Banku Światowego na podstawie danych i ankiet nadsyłanych ze 189 krajów. Jego celem jest ocena wpływu regulacji prawnych na prowadzenie działalności gospodarczej w poszczególnych krajach. Tegoroczny raport uwzględnia zmiany w stosowanej metodologii ocen z naciskiem na ocenę efektywności wprowadzonych regulacji. Raport zawiera szczegółowe informacje na temat regulacji gospodarczych, nie obejmuje jednak kwestii bezpieczeństwa, stabilności makroekonomicznej, korupcji, inwestycji zagranicznych oraz poziomu szkolnictwa.

W raporcie Doing Business 2016 opublikowanym przez Bank Światowy 27 października 2015 r. Egipt zajął 131 pozycję spośród 189 państw ocenianych w rankingu. Raport Doing Business opracowywany jest corocznie pod auspicjami Banku Światowego na podstawie danych i ankiet nadsyłanych ze 189 krajów. Jego celem jest ocena wpływu regulacji prawnych na prowadzenie działalności gospodarczej w poszczególnych krajach. Tegoroczny raport uwzględnia zmiany w stosowanej metodologii ocen z naciskiem na ocenę efektywności wprowadzonych regulacji.

Raport zawiera szczegółowe informacje na temat regulacji gospodarczych, nie obejmuje jednak kwestii bezpieczeństwa, stabilności makroekonomicznej, korupcji, inwestycji zagranicznych oraz poziomu szkolnictwa.
Pliki do pobrania

Ocena Egiptu w rankingu Doing Business 2016
pdf | 157.08 KB
Pobierz