Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCo warto wiedzieć – przydatne informacje

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-13 13:01:06
egipt, polska, wizy, turystyka

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy.

Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub otrzymać ją na lotnisku w Egipcie za 25 dol. 

Na lotniskach wydawane są wizy turystyczne turystom indywidualnym i uczestnikom zorganizowanych wyjazdów. Wizy turystyczne wystawiane są na 30 dni. Paszport powinien być ważny przynajmniej sześć miesięcy dłużej niż wiza.

 

 

Osoby z paszportami dyplomatycznymi lub służbowymi oraz udające się do Egiptu do pracy powinny uzyskać wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatyczno-konsularnym, gdyż nie mogą jej otrzymać na lotnisku w Egipcie.

W razie uszkodzenia lub utraty paszportu należy zwrócić się do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kairze o wydanie paszportu tymczasowego, a następnie wystąpić do lokalnego urzędu paszportowego o potwierdzenie wjazdu oraz wizę wyjazdową. Wiza taka jest ważna wówczas przez siedem dni; nie można bez niej wyjechać z Egiptu.